בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TheMarker 
המדינה מקימה מאגר מידע על כל רוכשי המניות בישראל; "תקדים מסוכן" 
 
 המדינה מקימה מאגר מידע על כל רוכשי המניות בישראל; "תקדים מסוכן"   
TheMarker |
 
צבי זרחיה, Themarker

בדיון שיתקיים מחר בוועדת המדע של הכנסת תבקש רשות ניירות ערך לחייב להעביר אליה מידע על כל מי שרוכש מניה של חברה ציבורית ■ עמותת "ידיד": פגיעה קשה בפרטיותם של אזרחי ישראל

 
 
 
 
Calcalist
 
 
 
 
 

"המדינה מקימה מאגר מידע על כל רוכשי המניות בישראל - כך כתב הערב (ב') סמנכ"ל עמותת "ידיד", רן מלמד, במכתב שנשלח לח"כ משה גפני, יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה אשר אמורה לדון מחר בתקנות לחוק ניירות ערך המאפשרות לרוכשי מניות להצביע באסיפות בעלי המניות באמצעות מערכת אלקטרונית.

מלמד ציין כי "מקריאת התקנות ובמיוחד תוספת 13 (ג') לחוק ניירות ערך עולה כי ממשלת ישראל מבקשת מתאגידים בנקאיים ומסחריים, העוסקים במכירה וקנייה של מניות, להעביר לרשות המדינה את כלל הפרטים האישיים של רוכשי המניות אף אם אלו, כפי שקובעת הצעת החוק, אינם מעורבים כלל בהצבעות על התנהלות החברות שאת מניותיהם רכשו.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

סקר: כמחצית מהישראלים מעדיפים לחיות במדינה אחרת

שיא בשוק הסלולר: הום סלולר משיקה חבילה ללא הגבלה ב-78 שקל

לדברי מלמד, "העובדה כי ברירת המחדל שנקבעת בתקנות ולא בחקיקה ראשית קובעת כי המידע יועבר לרשות הממשלתית, אלא אם "הודיע בעל המניה כי אינו מעוניין להשתתף במערכת", היא פוגענית וחודרת לפרטיותם של אזרחים רבים ומהווה תקדים מסוכן". מלמד הוסיף כי "אנו סבורים כי אם רוצה המדינה לעודד את 'האזרח הפשוט' לקחת חלק בהליכים כלכליים דמוקרטיים הרי זה מבורך, אך היא חייבת לעשות זאת מבלי לפגוע בפרטיותו ואם פגיעה זו נדרשת, והיא מידתית, הרי שהיא חייבת להעשות לאחר קבלת אישור מוקדם ולא באופן גורף כברירת מחדל".

עוד נכתב כי "נדמה כי מדינת ישראל, שאינה מסתפקת בהקמת מאגר ביומטרי לאגירת מידע על אזרחיה, מבקשת, בחשאי ותוך שימוש במכבסת מילים מתוחכמות, לאסוף מידע נוסף שבקלות תוכל להעבירו לרשויות ממשלתיות אחרות או אפילו לאפשר, ברבות הזמן, לגופים פרטיים לרכוש או לקבל את הנתונים ולעשות בהם שימוש".

"לאור זאת", נכתב, "אנו מבקשים כי תקנה תוספת 13ג' לתקנה 13 לחוק ניירות ערך - מערכת הצבעה אלקטרונית - תשונה כך שרק אם נתן רוכש/בעל המניה את הסכמתו או הביע את רצונו להשתמש במערכת הממוחשבת, יוכל הגוף שמכר לו את המניה ואף מנהל אותה בשבילו, בנקים, חברות ביטוח, חברות השקעות, להעביר את פרטיו לרשות ניירות ערך לצורך שילובו במערכת ההצבעה האלקטרונית", תבע מלמד.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by