בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כלכליסט 
בדרך להסכם שכר בבנק דיסקונט: תוספת של 1,500 שקל למשכורת העובדים 

בדרך להסכם שכר בבנק דיסקונט: תוספת של 1,500 שקל למשכורת העובדים

 
כלכליסט |
 
רעות שפיגלמן, כלכליסט

לאחר כשנתיים של עיכוב, מסתמן כי תוספות השכר לא יהיו באחוזים כפי שהיה נהוג עד כה, אלא בשקלים, כך שהן ישפיעו יותר על רמות השכר הנמוכות

 
 
 
 
Calcalist
 
 
 
 
 
מגדל דיסקונט בתל אביב . צילום: אוראל כהן
 מגדל דיסקונט בתל אביב . צילום: אוראל כהן 
 צילום: Calcalist 
 
לאחר כשנתיים של עיכוב, הסכם שכר בדיסקונט קרוב לחתימה. בימים אלו מתנהלים דיונים בבנק במסגרת מו"מ לחתימה על ההסכם, שעל אף הנהוג כי ההסכם יחתם מדי שלוש שנים, הוא לא נחתם מאז 2014. מסתמן כי תוספות השכר לא יהיו באחוזים כפי שהיה נהוג עד כה, אלא בשקלים, כך שהן ישפיעו יותר על רמות השכר הנמוכות . תוספת השכר המתוכננת לשכר החודשי תעמוד על 1,500 שקל לחודש לשנים 2016 עד 2018.
עוד מסתמן כי העובדים יקבלו מענק חד פעמי בגובה של 20 אלף שקל כפיצוי על השנים האחרונות בהן לא היה הסכם שכר. במקביל, ההנהלה גם מעוניינת להכניס שינויים בתנאי העסקתם של שכבת המנהלים בהיבטים שונים של גמישות רבה יותר בניוד עובדים.
מימין יו"ר בנק דיסקונט יוסי בכר והמנכ"לית לילך אשר טופליסקי . צילום: אוראל כהן הסכם השכר מגיע תקופה קצרה לאחר שהבנק אישר אל מול הפיקוח על הבנקים תוכנית התייעלות רב שנתית לקיצוץ במצבת העובדים באמצעות מענקי פרישה מוגדלים מרצון. במסגרת התוכנית, כ-300 עובדים צפויים לפרוש במסגרת פרישה מרצון עד סוף שנה, ובשנת 2017 צפויים עוד כ-200 עובדים מחברות שונות בקבוצת דיסקונט לצאת גם כן לפרישה מוקדמת.
לדיסקונט, בדומה לשארהבנקים הגדולים,יחס היעילות גבוה, שמעיד על הוצאות רבות ביחס להכנסותיו - כאשר הוצאות השכר והנלוות אליהן הן ההוצאות המשמעותיות ביותר.עם זאת,בדיסקונט שיעור ההכנסות שנבלע בהוצאות נע בין 70%-80%, כשמרבית הבנקים מציגים יחס נמוך יותר, המעיד על מצב טוב יותר מבחינה זו.
מדיסקונט מסרו בתגובה כי: "אנחנו בעיצומו של מו"מ שעוסק בהסכם שכר ובהארכת חוקת העבודה והתאמתם לצורכי הבנק העכשוויים והעתידיים, בסביבת הבנקאות משתנה".
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by