בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כלכליסט 
ועדת הרפורמות תדון רק ב־3 סעיפים של חוק ההסדרים 

ועדת הרפורמות תדון רק ב־3 סעיפים של חוק ההסדרים

 
כלכליסט |
 
רוני זינגר, כלכליסט

לידי "כלכליסט" הגיעה החלוקה עליה סיכמו יו"ר הקואליציה, יו"ר ועדת הכנסת ושר האוצר. ועדת הכספים תהיה העמוסה ביותר והיא תדון ב־16 סעיפים, ביניהם גם מס על דירה שלישית שמקדם כחלון

 
 
 
 
Calcalist
 
 
 
 
 
יו"ר ועדת הרפורמות אלי כהן . צילום: עמית שעל
 יו"ר ועדת הרפורמות אלי כהן . צילום: עמית שעל 
 צילום: Calcalist 
 

ועדת הכנסת תאשר היום או מחר את חלוקת הדיונים על סעיפי חוק ההסדרים בין ועדות הכנסת השונות. לידי "כלכליסט" הגיעה החלוקה של 60 הסעיפים שסוכמה בין יו"ר הקואליציה דוד ביטן, יו"ר ועדת הכנסת יואב קיש ושר האוצר משה כחלון.
ועדת הכספים תהיה העמוסה ביותר והיא תדון ב־16 סעיפים, ביניהם גם מס על דירה שלישית שמקדם כחלון. בניגוד לתקציב המדינה הקודם, אז נאבק יו"ר הוועדה משה גפני מול האוצר על כך שהסעיפים הכספיים יגיעו לדיונים בוועדה שלו, הפעם כחלון ויתר מראש והעביר את הדיונים בסעיפים האלו לוועדה.
הוועדה השנייה העמוסה ביותר היא ועדת הכלכלה בראשות איתן כבל מהאופוזיציה שתדון ב־11 סעיפים. בין היתר היא תדון בסעיף הנפיץ שמבקש לעגן בחקיקה את התקנות שמחייבות את בזק להשכיר את התשתית שלה למתחרותיה.
מימין שר האוצר משה כחלון ויו"ר ועדת הרפורמות ח"כ אלי כהן . צילום: שאול גולן במסמך בולטת העובדה שלמרות שסיעת כולנו דרשה וקיבלה את הקמתה של ועדה מיוחדת לקידום הרפורמות שלה — ועדת הרפורמות שבראשה עומד אלי כהן — הוועדה הזו תדון בשלושה סעיפים בלבד: הסעיף שנוגע לדמי אבטלה לעצמאים, הסעיף שנוגע לשירותים פיננסיים חוץ־מוסדיים והסעיף שמסדיר את מעמדם של אגודות אשראי.
. הרפורמה במכון התקנים ושוק התקינה תטופל בוועדה מיוחדת שהוקמה לשם כך בעבר. בראש הוועדה המיוחדת עומדים יו"ר סיעת כולנו רועי פולקמן וכבל. בעבר הוועדה לא הצליחה לקדם את הרפורמה בשל לחצים אדירים שהפעילו התאחדות התעשיינים והסתדרות העובדים.
ועדת חוץ וביטחון תדון בארבעה סעיפים, ועדת חינוך תדון בשני סעיפים וועדת חוקה תדון בחוק אחד.
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by