בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כלכליסט 
ביהמ"ש: שאין לחייב במזונות גבר הנמצא בתרדמת 

ביהמ"ש: שאין לחייב במזונות גבר הנמצא בתרדמת

 
כלכליסט |
 
ענת רואה, כלכליסט

ביהמ"ש לענייני משפחה פסק שאין לחייב במזונות את הגרוש, הנמצא בתרדמת קבועה עקב תאונת דרכים

 
 
 
 
Calcalist
 
 
 
 
 
חדר מיון (ארכיון) . צילום: תומי הרפז
 חדר מיון (ארכיון) . צילום: תומי הרפז 
 צילום: Calcalist 
 
בית המשפט לענייני משפחה בקריית שמונה קבע שאין מקום לחייב גבר הנמצא בתרדמת עקב תאונת דרכים במזונות בתו הקטינה, למעט בהוצאות מדור. מאחר שהילדה כיום מתגוררת עם אמה בביתו של הגבר, הוא לא חויב גם ברכיב זה.

השופט ארנון קימלמן כתב בפתח פסק דינו כי מדובר במקרה טרגי שבו הנתבע נפגע בתאונת דרכים כשרכב עם אופנוע והתנגש בו רכב, ומאז ועד היום הוא מאושפז במצב של תרדמת. הגבר התגרש מאשתו לפני התאונה אך מעולם לא הוגשה בתיק בקשה למזונות זמניים. גרושתו טענה כי הגבר זכאי מדי חודש לקצבה של 2,700 שקל ופטור מתשלום כלשהו למוסד שבו הוא מאושפז, ובסך הכל הצטברו עבורו עשרות אלפי שקלים כך שיש מקור לתשלום דמי המזונות.
השופט ציין כי לא מצא תקדים למקרה שבו אדם נקלע למצב של תרדמת סופנית וקבועה, אך הוא סקר את הדין העברי וסיכם כי לא ניתן לחייב אדם במצב תרדמת במזונות, ולמעשה החיוב מוגבל רק למקרים שבהם לנתבע יש רכוש שממנו ניתן להיפרע לצורך מימון המזונות ובהנחה שאותו רכוש לא נדרש בעבור עצמו לצורכי קיום בסיסיים.
השופט ארנון קימלמן. פסק לפי הדין העברי . לפי השופט, לצדדים דירת מגורים משותפת וחלקו של הנתבע בה נותן מענה הולם לכל הפחות לצורכי המדור של הקטינה. לפיכך קבע כי בהיעדר שינוי נסיבות מהותי, כגון מכירת הדירה או שיזקפו לנתבע כספים או רכוש, הרי שלנוכח מצבו הרפואי ודינו האישי, אין מקום לחייבו במזונות.
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by