בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כלכליסט 
בזכות המותג הפרטי וההתייעלות בסניפים - שופרסל שיפרה רווחיות 

בזכות המותג הפרטי וההתייעלות בסניפים - שופרסל שיפרה רווחיות

 
כלכליסט |
 
נורית קדוש, כלכליסט

החברה דיווחה על מכירות של כ-3 מיליארד שקל ברבעון השלישי, עלייה של 1.8% לעומת הרבעון המקביל. המכירות בסניפים זהים גדלו ב-3.3%, והמכירות למ"ר עלו ב-5.8%

 
 
 
 
Calcalist
 
 
 
 
 
איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל . צילום: אוראל כהן
 איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל . צילום: אוראל כהן 
 צילום: Calcalist 
 
שופרסל פירסמה הבוקר (ג') תוצאות כספיות לרבעון השלישי של השנה. החברה דיווחה על צמיחה במכירות, צמיחה במכירות בחנויות זהות (מדד שמנטרל סניפים חדשים) וכן במכירות למ"ר.
החברה דיווחה על מכירות של כ-3 מיליארד שקל ברבעון השלישי, עלייה של 1.8% לעומת הרבעון המקביל. המכירות בסניפים זהים גדלו ב-3.3%, והמכירות למ"ר עלו ב-5.8%.
המכירות בחנויות הזהות מהוות מדד לנאמנות לקוחות, וצמחו בין היתר בשל עיתוי חגי תשרי שהמכירות לקראתם חלו השנה ברבעון השלישי וכן משינויים בהרכב סל הקניות. צמצום שטחי המסחר במהלך תכנית ההתייעלות של הרשת, הובילה לעליה של 5.8% במכירות למ"ר של הרשת.
שיפור בתנאי הסחר מהספקים, שינוי בתמהיל המוצרים בסל הקניות והתחזקות המותג הפרטי, הובילו לשיפור הרווחיות הגולמית של הרשת ל-25.3% מהמכירות שהם 771 מיליון שקל. למרות עליה בהוצאות מכירה, שיווק, הנהלה וכלליות בעיקר בעקבות עלית שכר המינימום, רשמה שופרסל ירידה קלה בשיעור ההוצאות מהמכירות ואלו הסתכמו ב-21.9% לעומת 22% בתקופה המקבילה אשתקד.

העליה ברווחיות הגולמית לצד ירידה בשיעור ההוצאות של החברה סייעו לשופרסל לרשום שיפור ניכר ברווחיות התפעולית ל-2.4% לעומת 1.7% ברבעון השלישי אשתקד. השיפור שהציגה שופרסל בכל הפרמטרים העסקיים, הוביל את הרשת להציג ברבעון החולף רווח נקי בגובה 51 מיליון שקל. זאת למרות עליה בהוצאות מימון של 11 מיליון שקל.
את 9 החודשים הראשונים של השנה חתמה שופרסל עם עליה של 4.6% במכירות שהסתכמו ב-8.94 מיליארד שקל ורווח נקי בגובה 166 מיליון שקל לעומת 76 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן . צילום: נמרוד גליקמן
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by