בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6 דרכים להצטלם טוב יותר 

6 דרכים להצטלם טוב יותר

 
 
אסף אביר

אם בתמונות תמיד יוצא לכם מבט של רוצח סדרתי, כנראה שעדיין לא מצאתם את הפוזה, הצבעים ומבט חדר המיטות שהכי מחמיא לכם. הנה 6 דרכים להצטלם בלי לשרוף את הפילם

 
 
 
 
Calcalist
 
 
 
 
 
"בנוגע ל- "5 דרכים לצלם טוב יותר", יש לי הצעה למאמר חדש:
X דרכים לצאת פוטוגני יותר.
כי זאת באמת בעיה, יש אנשים שנולדים עם זה, זאת פשוט מחלה.
ייתכן כי זה עיניין של אימון? לאחר אימון אנחנו נצא טוב יותר בתמונות? או שאולי זה משהו מולד, ואין טעם להלחם בהחלטותיו של הטבע?
זאת ההצעה שלי, מקווה שתקבל אותה,
עכבר כחול מדבר"

- פנייה שהגיעה בשבוע שעבר למייל האדום של לייף האקר.
 

1. התלבשו נכון

מצאו את המתלבשת המצטיינת (צילומים לכתבה: שירה גל)
 מצאו את המתלבשת המצטיינת (צילומים לכתבה: שירה גל)   
החיבור על דרכים לצלם טוב יותר טען שאצל בני אדם כמו אצל פרחי היביסקוס, הצלם הוא זה שלוכד או מפספס את היופי שמולו. אלא שבתור התחלה, צריך להיות מולו יופי, וכאן יש לפרחי ההיביסקוס ייתרון מולד שאנחנו צריכים להרוויח: אותם מלבישה אמא טבע, ואותנו קסטרו.

כדי להיראות טוב בתמונות צריך, תחילה, להתלבש טוב. לבשו בגדים נוחים, שמבליטים את מה שיפה אצלכם ומצניעים את מה שפחות יפה. אם יש לכן צוואר ארוך ויפה, לבשו חולצה עם צוורון וי או עם מחשוף, ושרשרת שתבליט את איזור הצוואר. אם יש לכם ידיים שריריות, לבשו גופיה ללא שרוולים. אם כרסכם שעירה, התרחקו מחולצות קצרות וצמודות. אל תלבשו מכנסיים בגזרה גבוהה – בתמונות זה נראה קיצוני – ובחנו בכובד ראש כל מה שנוגע לגזרה נמוכה.

שימו לב שתצלום תמיד מקצין מעט את השפעת הבגדים על מראה הגוף: פסים לרוחב מרחיבים, פסים לאורך מאריכים, קפלים במכנסיים וחולצות משווים לגוף מראה קצת מוזר.

התאמת הצבעים חשובה לא פחות. על רגל אחת, התאמת צבעים דורשת שמה שתלבשו יהיה רחוק מספיק מצבע העור שלכם, וקרוב מספיק לצבע אחר אצלכם, שאותו אתם רוצים להדגיש. בגד חום, למשל, נראה מעולה על רוב הבלונדיניות החיוורות, מכיון שהוא מדגיש את השיער שלהן. חולצה ורודה מדגישה לחיים ורודות, וחולצה כחולה לעומת זאת, מדגישה עיניים כחולות, וגם נראית טוב על עור בהיר ושיער חום או שחור. קשה להפוך את התאמת הצבעים למדע מדוייק, אבל יש כאלה שניסו, ואחד מהניסיונות מוכר כבחירת ה"עונה" המתאימה לכל אדם: האתר הזה (באנגלית) מציג ארבעה "טיפוסים" של מראה, וממליץ על הצבעים המתאימים לכל אחד מהטיפוסים. השוו למלתחה שלכם.
 

2. הירגעו

 
בעיה נפוצה של אנשים לא פוטוגנים היא, שבחיים הם טיפוסים נורמלים, ובתמונות הם נראים כמו רוצחים סדרתיים בהתקף חנק. הם הופכים לכאלה, כשהם עוצרים את הנשימה, ומקפיאים את החיוך או, לחילופין, את המבט הרציני והקודר שלהם, בעודם ממתינים למהלומת המצלמה.

אל תעצרו את הנשימה. אל תקפיאו את החיוך. אל תכניסו את הבטן. אל תחשבו בכלל על רגע הצילום או על המצלמה. היו אתם באופן הכי טבעי שאפשר ואהבו את עצמכם עד כמה שאתם יכולים, לפחות עד סוף הצילום. אם תמשיכו לשבת באופן טבעי ולזוז באופן טבעי, אולי תצליחו לגרום למצלמה להפתיע אתכם. ואם תופתעו תיראו, סוף סוף, כפי שאתם נראים כשאין מצלמה.
 
 

3. משטרו את תנוחות הגוף

מה הזווית שלך?
 מה הזווית שלך?   
במקביל לשלווה הכללית, שמרו על מספר כללי דוגמנות בסיסיים: נסו לשבור בעדינות את הסימטריה של הגוף. אל תפנו ישירות למצלמה, כמו בלוקים. הפנו את גופכם מעט הצדה, בעוד הראש נשאר להביט קדימה; הניחו את אחת הרגלים במאונך מאחורי הרגל האחת, והשעינו עליה את כובד משקלכם - זה מרזה מעט. נסו סתם לשבת כשאתם שעונים על רגל אחת יותר מעל השניה. השינוי העדין והנינוח הזה יוסיף למראה שלכם רוגע מושך. אך בכל מקרה, אל תישענו לאחור. נטו תמיד לכיוון המצלמה.

בחורות ונשים שרוצות קצת גלאמור בתמונות שלהן, יכולות להרים את ידיהן אל מעל לראש כדי להדגיש את חזן הגדול, או לקרב אותן זו לזו משני צדי גופן, כדי להבליט את חזן הקטן, או לרכון לפנים על מרפקיהן, ולתת לחזן להתנודד באופן מושך. משפר כל תמונה.
 

4. הטו את הראש לזווית מחמיאה

אמנם, דיברנו על לשכוח מהמצלמה, אבל תמונה היא תמונה, והסוד הוא להסתיר באופן טבעי וספונטני את הצדדים הפחות מוצלחים שלכם, אותם גיליתם אחרי חיפושים ואימונים רבים.

עמדו מול המראה וחפשו את הצד הפחות טוב שלכם ואת הצד היותר טוב, והתאמנו על שיפור מראה פניכם על ידי הטייה עדינה שלהם.

אחד הפתרונות הנפוצים לסנטרים כפולים, פימות ואפים ארוכים, הוא הטיית הראש קצת למטה, כמו בסופו של הנהון "כן" ותוך שמירה קשר העין עם המצלמה. הטייה זו תביא לכך שהמצלמה תהיה גבוהה מעט מקו העיניים, ותתעד את רובכם באופן מחמיא יותר. פימה, דרך אגב, רצוי לא להבליט על ידי שיער ארוך, ולאסוף את שיערכם עד כמה שאשפשר.

אם הפרצוף שלכם רחב מדי, הפנו אותו בזווית קלה מהמצלמה או המראה, עד שייראה טוב. נסו שהאור ייפול על חלק הפנים הפונה לצלם.אם הפרצוף שלכם רזה מדי, נסו לשרבב אותו מעט קדימה, ודאגו שיהיה מואר היטב, פן הצל ירזה אותו לגמרי. אם הפה שלכם קטן והשפתיים צרות, פתחו אותם רק טיפ טיפה, כאילו אתם לוחשים סוד.

אם אתם מניחים את הפנים על היד בתנוחת חשיבה, אל תשעינו באמת את ראשכם עליה. הניחו אותו בכאילו, פן העור שלכם ולחייכם יימתחו באופן לא מחמיא.

יש דוגמנים שבצילומים מלפנים משרבבים את הצוואר מעט קדימה, ומורידים מעט את הראש. כמו תרנגולת. זה מותח את העור במובן הטוב של המלה, וגורם להבעת הפנים להתחדד. נסו זאת מול המראה, ובדקו איך זה מצטלם.

הזווית המחמיאה של הפנים שלכם, בשילוב תנוחת גוף רגועה ולא מאולצת, ובגדים שהצבע והגזרה שלהם מדגישים את מה שיפה אצלכם – זה איך שאתם רוצים להיראות בתצלומים. בתנאי, כמובן, שזה עדיין נראה כמוכם.
 

5. הקרינו הבעת פנים מושכת

מצאו את מבט 'חדר המיטות' שלכם
 מצאו את מבט 'חדר המיטות' שלכם   
סגלו לעצמכם את המבט שכשרואים אותו, הוא הדבר היחיד שזוכרים בתמונה: עמדו מול המראה, רצוי בחדר האמבטיה, ודמיינו את הסיטואציה המחרמנת ביותר שאתם יכולים לעלות בדעתכם המטונפת. דמיינו אותה באופן חי, ולפרטי פרטים. הביטו בעיניים שלכם, שמים לב איך המבט היומיומי המיואש התחלף בניצוץ ממזרי ומלא חיים? שמים לב כיצד העיניים שלכם מחייכות בעוצמה?

נסו לסגל לעצמכם את המבט הזה, לכל הפחות עבור צילומי תמונות, ואם אפשר אז גם ביום יום. אנשים יבחינו בכם כשאתם עוטים מבט כזה. בני המין השני מאוד ירצו לדעת מה עובר לכם בראש. חלקם ירצו לעבור לכם בראש.

כשאתם מצטלמים, אל תעשו פרצופים ואל תשחקו עם הגבות. אתם יכולים לחייך חיוך רחב, אם יש לכם אחד אסתטי, או חצי חיוך, שגם עליו כדאי לכם להתאמן – אך בכל מקרה אל תשכחו את המבט.

ז'קלין קנדי-אונסיס סיפרה פעם כי כשהיא מצטלמת, היא מביטה תמיד אל מילימטר מעל למצלמה. המבט הזה, שמפחית את הסיכוי לעיניים אדומות, עשוי להיות אחד הדברים ששידרו את הזוהר הידוע בכינויו "ז'קלין קנדי-אונסיס". מרלין מונרו, לעומתה, נהגה בתצלומיה להרים מעט את הראש ולהביט אל המצלמה מלמעלה למטה, דרך תחתית עיניה. התאמנו מול המראה ובדקו אם אתם יותר ז'קלין קנדי או יותר מרלין מונרו, או באיזו נקודה בינהן אתם נמצאים.

מה שמוביל לטיפ הפוטוגניות האחרון, והוא להכיר בעובדה שאין תחליף לקבלה, פשוטה ואוהבת, של איך שאתם נראים.
 

עוד בלייף האקר

 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by